Tech4Good Buluşmaları

Sivil Toplum Buluşmaları

Sosyal Fayda için Teknoloji

Dijital teknolojinin gücünü artık toplumsal ve çevresel problemlere çözüm üretmek için kullanmak mümkün. Bunu kolaylaştırmak için ilk yapılması gereken şey ise sivil toplum alanında çalışanlar ile teknoloji uzmanlarını birbirine yakınlaştırmak. Sosyal Fayda için Teknoloji Konuşmaları da tam bunun için hayata geçiyor.

Sosyal Fayda için Teknoloji Konuşmaları, dijital teknolojilerin sosyal fayda alanında nasıl kullanılabileceğine kafa yoran kişilere açık bir etkinlik serisidir. Eşit Gelecek Derneği tarafından global Netsquared topluluğunun bir parçası olarak Kasım 2019’dan itibaren her ay Zemin İstanbul’da gerçekleşecek.

Sivil toplum çalışanı, sosyal girişimci, yazılımcı, bilişim uzmanı veya sadece teknolojinin toplumsal konulara nasıl etki ettiğini merak eden biriyseniz bu etkinlikler tam size göre.

Hey ay gerçekleşecek etkinliklerde ürettikleri teknolojiyi farklı alanlarda fayda sağlamak için kullanan şirketler ve onların sivil toplum partnerleri ile bir araya geleceğiz. Türkiye’den ve dünyadan iyi örnek uygulamalarını dinleyerek ilham alacak, fikir verecek ve yeni insanlarla tanışma fırsatı yakalayacağız.

Detaylı bilgi almak ve gerçekleşen etkinlikleri takip etmek için Netsquared İstanbul meetup sayfasını inceleyebilirsiniz.

https://www.meetup.com/NetSquared-Istanbul/

Bizi sosyal medyada takip edin!