Gönüllü çalışacak idari işler sorumlusu aranıyor

Eşit Gelecek Derneği tarafından yaklaşık 4 yıldır yürütülen KOZA Platformu çerçevesinde, 6 Şubat 2023’te Kahramanmaraş merkezli yaşanan ve Türkiye’nin 11 ilinde felakete yol açan depremden doğrudan etkilenen lise 11. sınıf öğrencisi Türkiye vatandaşı kız öğrencilere destek olmak amacıyla bir burs programı oluşturuldu. Psikologlar, Sssyal hizmet çalışanları ve koordinatörlerden (insani yardım uzmanı ve proje yöneticisi) oluşan tamamen gönüllü bir ekip ile yapılan görüşmeler ve değerlendirmeler sonunda kriterlere uygun olarak burs almaya hak kazanan kız öğrencilere burs başlangıç tarihinden itibaren 12 ay boyunca burs ödemesi yapılmaktadır. Şimdiye kadar 70 kız çocuğuna burs imkanı sağlanmıştır. Ekibimizde bulununan insani yardım uzmanımız aracılığıyla da burs hakkı kazanmış veya kazanamamış ayrıt etmeksizin başvuru yapanlar arasından insani yardım ihtiyacı olduklarını tespit ettiğimiz çocukları ve aileleri de deprem bölgesinde faal çalışan hizmet sağlayıcılara ulaştırıyoruz.

Bridge to Türkiye Fund tarafından da fonlanan bu burs programız kapsamında idari işlerimizi tamamen online olarak yönetecek gönüllü bir dosta ihtiyacımız bulunuyor.

Sorumluluklar
– Platformun tüm idari ve finans işlerini günlük olarak düzenli takip etmek ve yürütmek (tahmini iş yükü haftada ortalama yaklaşık 5 saat civarındadır).

Eğitim ve deneyim
– En az üniversite mezunu olmak
– En az iki yıl profesyonel deneyim sahibi olmak

Tercihen
– Kadın adayların başvurusu teşvik edilmektedir.
– İyi derecede ingilizce bilmek

İlgilenen gönüllülerin info@esitgelecek.org mail adresine kendilerini tanıtan bir mail atmalarını rica ediyoruz. Başvuru süreci 15 Eylül’e kadar devam edecektir.